להורדת אפליקציה

צור קשר עם חברות נדל"ן מובילות:

הנהלת חברת פרידמן, יקותיאל, אינגביר – עורכי דין

גיא יקותיאל - עו"ד, שותף מנהל

תמר אינגביר - עו"ד, שותפה

אודות משרד פרידמן, יקותיאל, אינגביר – עורכי דין

כיצד הפך משרד לא גדול לאחד המשרדים המובילים בתחום ההתחדשות העירונית בישראל? משרד פרידמן, יקותיאל, אינגביר, הינו אחד מ־15 המשרדים המובילים בישראל בייצוג דיירים בהתחדשות עירונית, ועל אף זאת הצליח לשמור במשך השנים על סדר גודל אינטימי וזמינות מלאה ללקוחות. עו"ד גיא יקותיאל, הבעלים ומנהל תחום המקרקעין במשרד, מספר על ההתמחות של המשרד בתחום, על הדרך לשמור על רמת שירות וזמינות, ועל היכולת של המשרד לבצע מכרזי יזמים בפרויקטי התחדשות עירונית אשר מקצרים משמעותית את לוחות הזמנים. 

 

מתי החלה הפעילות של המשרד בתחום ההתחדשות העירונית? 

"התחלנו להתמחות בהתחדשות עירונית כבר ב־2008 ,כשהתחום עוד היה בחיתוליו, ובמשך השנים צברנו ניסיון מגוון, החל בהסכמי תמ"א 38/1, דרך פרויקטים של תמ"א 38 הריסה ובנייה, וכלה בפרויקטים גדולים של פינוי־בינוי", אומר עו"ד יקותיאל. המשרד מלווה פרויקטים של פינוי-בינוי בתל אביב-יפו, בפ"ת, בראשל"צ, בחולון, ביהוד, בקריית אונו ועוד. "המשרד שלנו מומלץ על ידי עזרה וביצרון, ועל ידי כל המנהלות להתחדשות עירונית במרכז הארץ".

 

איך שומרים על רמת שירות וזמינות לאורך השנים, בליווי של עשרות פרויקטים במקביל? 

"המשרד לא גדל להיות משרד ענק מתוך בחירה, למרות שיכולנו לגדול מזמן. אנחנו מייצגים כ־100 פרויקטים שונים של התחדשות עירונית, והיום אנחנו בוחרים בפינצטה את הפרויקטים שאותם אנחנו מלווים", אומר יקותיאל. "אנחנו עושים מאמץ אדיר לשמור על ליווי ברמה האישית ביותר, וגאים ברמת הזמינות הגבוהה של המשרד עבור כל אחד מדיירי הבניינים. המשרד מלווה את בעלי הדירות משלב הפגישה הראשונית ועד סיום תקופת הבדק אחרי הכניסה לדירה החדשה. לאורך כל הדרך אנחנו מקפידים לוודא שזכויות בעלי הדירות נשמרות ומוגנות". לדברי עו"ד יקותיאל, "אנחנו מקפידים לעדכן את הדיירים בכל שינוי, ומספקים מענה מהיר מכל אחד מחברי הצוות. לכל אחד מהדיירים יש הטלפון הנייד שלי ושל יתר חברי הצוות, וכך אנחנו שומרים על זמינות גבוהה עבורם לכל שאלה או בעיה, ובאמת, בסקרי לקוחות שבוצעו הגענו למקום ראשון במדדי שביעות הרצון והמקצועיות". 

מהי הדרך שלכם לביצוע מכרזי יזמים ביעילות?


"אחד היתרונות שמייחדים אותנו בתחום הוא היכולת לקיצור לוחות הזמנים בביצוע מכרזי יזמים. אנחנו עושים זאת באמצעות ביצוע מכרזי יזמים לאחר שאישרנו מראש עם בעלי הדירות את ההסכם והמפרט, כך שהיזמים מתחרים ביניהם על גובה התמורות, והיזם שנבחר יודע שיש כבר הסכם המקובל על הבעלים, והדרך לחתימתו קצרה ואינה מצריכה בזבוז זמן נוסף על מו"מ משפטי ועל שכנוע של הבעלים".

 

מדובר בעבודה שוחקת מאוד, מול מאות או אלפי בעלי דירות תובעניים. איך אתם מצליחים לשמור על הרמה הגבוהה?


"קודם כול – אנחנו אוהבים את מה שאנחנו עושים. אני בן של קבלן וגדלתי על הפיגומים, כך שהחיבור שלי לתחום הוא מלידה. אנחנו נהנים לראות את הפרויקטים שלנו נבנים ואת החיוך של הדיירים כשהם נכנסים לדירתם החדשה. זה נותן סיפוק אדיר". "נוסף על כך, אנחנו משתדלים לשלב בין העבודה להנאה. זה כארבע שנים שהמשרד עורך את כנס 'מקרקעין על השלג' - כנס מקצועי בתחום המקרקעין הנערך מידי שנה באתר סקי אחר באירופה, כדי לתת לגורמים בתחום הזדמנות לדון ולנתח את המצב באווירה רגועה ונינוחה, ולחזק את קשרי העבודה. אל הכנסים שלנו מגיעים אנשי המקצוע המובילים בתחום, לרבות יזמים, קבלנים, רואי חשבון וכמובן עורכי דין קולגות, שרבים מהם גם מופיעים במדד". 

 

כתבות אחרונות אודות משרד פרידמן, יקותיאל, אינגביר – עורכי דין

מכרז היזמים לפרויקט יפת 197-185 ביפו פורסם; הזדמנות לבחון: כיצד פרויקט כזה מתגבש "מאחורי הקלעים"?

הפרויקט החל כתוכנית לבינוי-פינוי, אך הדיירים היו אלו שהתעקשו על פינוי-בינוי "רגיל" – וכך אכן קובע מכרז היזמים • הצצה מיוחדת אל המסלול שעשו המעורבים בתהליך לאורך הדרך, מסוף שנת 2016

2021-10-17

הדרכים היצירתיות של ענף הנדל"ן להתמודדות עם המצב

בזמן שהסגר רק הולך ומתהדק, אנשי הענף צריכים למצוא דרכים יצירתיות כדי להמשיך ולהניע אותו קדימה • כבר היום יש לא מעט שמיישמים זאת בפועל

2020-04-07

עו"ד גיא יקותיאל שותף מנהל בפרידמן, יקותיאל, אינגביר - עורכי דין: "חשוב לזכור תמיד שבשביל הדיירים הדירה היא הנכס הכי חשוב; עבור רובם זו עסקה של

עו"ד גיא יקותיאל, שותף מנהל בפרידמן, יקותיאל, אינגביר - עורכי דין, על עבודת המשרד: "עובדים מול הרשות המקומית, מבינים מה סדר גודל הפרויקט ויוצאים למכרז כשיש לנו כמה שיותר מידע; היזמים רואים שאנחנו מוכנים והדיירים בוטחים בנו"

2021-07-07
  • © כל הזכויות שמורות
search