Error message

  • Notice: Undefined variable: delimiter in rp_breadcrumbs_breadcrumb() (line 440 of /var/www/html/sites/all/modules/custom/rp_breadcrumbs/rp_breadcrumbs.module).
  • Notice: Undefined variable: delimiter in rp_breadcrumbs_breadcrumb() (line 440 of /var/www/html/sites/all/modules/custom/rp_breadcrumbs/rp_breadcrumbs.module).

You are here

עופר פלדמן: "אנחנו בית השקעות לנדל"ן היחיד בישראל"

עופר פלדמן מקנדה ישראל אוהב את קשת הסיכונים והסיכויים שמציעה החברה למשקיעים, ומספק הצצה לנסיקה המטורפת של ישראל קנדה, 227%, אשתקד בבורסה


דרור מרמור
- עורך התוכן במרכז הנדל"ן
20.01.20

פודקאסט עופר פלדמן
מרכז הנדל"ן
פודקאסט עופר פלדמן

המניה של חברת ישראל קנדה, שבשליטת ברק רוזן ואסי טוכמאייר, היתה שיאנית העליות בבורסה בשנה האחרונה – עם תשואה פנומנלית של 227%, והגיעה לשווי חברה של 2 מיליארד שקל. השנה, כמו כל השנים האחרונות, המשיכה החברה לבצע עיסקאות ענק בעיקר בתל אביב והסביבה, ובשנת 2019 היא גם הודיעה בין השאר על כניסה מאסיבית לתחום המלונאות. בפודקאסט "מגדל בבל" דיברנו עם עופר פלדמן, מנכ"ל חברת האם קנדה ישראל, על שיווק סיכונים והזדמנויות בישראל ומעבר לים.

- איך מגיעים לשווי של 2 מיליארד שקל?

"כל מי שיקרא את דיווחי השנה החולפת יקבל את התשובה. פתיחת חטיבות חדשות, כניסה אגרסיבית לנדל"ן המניב, כניסה לשוק הקמעונאות, כולל הבשלה של הפרויקטים. ידענו להתרכז במרכזי הביקוש, תל אביב בעיקר, לקחת את המגרשים הכי טובים, וידענו שאין שובע שיכול להכיל את האנשים שרוצים לגור בתל אביב. למדנו הרבה והשתפרנו תוך כדי תנועה. אנחנו בית השקעות לנדל"ן, ואנחנו היחידים שעושים את זה בארץ. בדרך כלל חברות מציעות נכס נדל"ני, ויושב מולן לקוח שמקבל החלטה אחת בחיים שלו. אנחנו גאים להציג אלטרנטיבה חדשה לשוק – נשב עם הלקוח, נשמע מה יש לו ומה אין לו בנדל"ן, נשאל אפילו כמה אנשים הוא מארח לסדר פסח ואם מתאים לו לבצע השקעות אחרות שאינן דירה. היכולת שלנו היא לבנות לאדם את המוצר הכי מתאים לו, כי המדף שלנו רחב. לבנות לו פרוטפוליו של נדל"ן, גם אם זה כולל פרויקטים ארוכי טווח. אנשים מעריכים את המוניטין ואת זה שיש פה רכבת עם קטר שלוקח אותם עד הדירה".

"בדרך כלל חברות מציעות נכס נדל"ני, ויושב מולן לקוח שמקבל החלטה אחת בחיים שלו. אנחנו גאים להציג אלטרנטיבה חדשה לשוק – נשב עם הלקוח, נשמע מה יש לו ומה אין לו בנדל"ן, והיכולת שלנו היא לבנות לאדם את המוצר הכי מתאים לו, כי המדף שלנו רחב"

- איך הרגליים לא רועדות כשמשכיבים כל חודש מאות מיליונים ברכישה של קרקע?

"כמה שאנחנו מהירים וזריזים, כל עיסקה מדודה מאוד ויודעת להביא משקיעים בשלב מוקדם מאוד. ככה אנחנו יכולים להמשיך הלאה לעיסקה הבאה בקלות. את כל הבניינים בפארק צמרת מכרנו לפני שזזנו".

- בסוף צריך להודות שבעיקר דהרתם על הרכבת הנדל"נית. אנשים חיפשו תשואה בעולם של ריבית נמוכה ופגשו אתכם, והשאלה הגדולה היא מה יקרה כשזה יתהפך.

"אנחנו מוכנים לכל תרחיש ומשתדלים להריח את השוק רגע לפני, לזהות טרנדים לפני כולם. אז אנחנו יודעים שהשוק המגה-יוקרה יותר קשה עכשיו, אבל נדל"ן נמצא פה משחר ההיסטוריה ובסוף כל אחד צריך ללכת לישון בלילה. אנחנו מוכרים קומודיטי, ועד שאדם לא יישן בעמידה הוא יצטרך מקום לישון. גם בסביבת ריבית גבוהה יותר, תמיד יהיה מקום לנדל"ן, למי שיידע להציע מוצרים יותר טובים. גם כשהתחלנו עם מגדלים אמרו לנו שאנשים לא יבואו לשם. העובדה שהמדינה תכפיל את עצמה בעשורים הבאים היא השחקן החשוב ביותר. משקל החול שווה את משקלו בזהב, למי שיודע מה ואיפה לקנות.

"אנחנו מאוד גאים בזה שהבניינים שלנו לפעמים מתומחרים 20% יותר מהשכנים. בגלל הערך המוסף. היכולת להבין דמוגרפיה, להבין סוציולוגיה, להבין איך נראית הדינמיקה של האדם מהרגע שהוא נכנס לשער החניון ועד הרגע שהוא יגיע לדירה או למשרד שלו".

"נדל"ן נמצא פה משחר ההיסטוריה. אנחנו מוכרים קומודיטי, ועד שאדם לא יישן בעמידה הוא יצטרך מקום לישון וגם בסביבת ריבית גבוהה יותר, תמיד יהיה מקום לנדל"ן. העובדה שהמדינה תכפיל את עצמה בעשורים הבאים היא השחקן החשוב ביותר. משקל החול שווה את משקלו בזהב"

- ואתה לא מרגיש שאתה מציע סיכון שאנשים לא יודעים לתמחר? אתם מוכרים למשל קרקעות שעוד לא מאושרות לבנייה ליד הים בחוף התכלת בהרצליה, או דירות ומשרדים בפרויקט שאמור לקום על מפעל אלקו ברמת השרון.

"קודם כל, אתה צודק שיש פה אלמנט אי ודאות שמייצר סיכון. כל מי שמגיע אלינו למשרד, המטרה היא לייצר לו שקיפות מלאה. אנחנו אומרים שמדובר בעלייה לרכבת עם תחנות. אתה יכול להחליט מתי אתה עולה, ודע לך שזו רכבת לא מדויקת".

- ואולי לא פרסו לרכבת הזו אפילו את המסילה.

"לא נכון. קרקע חקלאית ללא אופק לא נמכור. אתה יודע שזה מחיר של יזם מינוס, ואם יש לך סבלנות לחכות, אז כרטיס הרכבת שלך יותר זול. אתה גם יכול לרדת אחרי שתי תחנות, ולא רק בסוף. הנה לך אלטרנטיבת השקעה נפלאה, עם הון עצמי נמוך.

"כל עיסקה משקפת ללקוח באופן מיטיבי לאן הוא נכנס. יש לי ארבעה ילדים, נגיד שאני רוצה לקנות לכולם דירות בתל אביב, זה עשרה מיליון שקל. כמה יכולים לקנות דירות בעשרה מיליון שקל? תאר לך שיש לך ארגז כלים, עם כלי שקוראים לו זמן. אז תקנה לכל ילד קרקע, עם תב"ע שבסוף תתרחש. זה בהחלט לא מתאים לכל אחד".

"יש לי ארבעה ילדים, נגיד שאני רוצה לקנות לכולם דירות בתל אביב, זה עשרה מיליון שקל. כמה יכולים לקנות דירות בעשרה מיליון שקל? תאר לך שיש לך ארגז כלים, עם כלי שקוראים לו זמן. אז תקנה לכל ילד קרקע, עם תב"ע שבסוף תתרחש. זה בהחלט לא מתאים לכל אחד"

- למה היום אתם צריכים את זה? אחרי שהפכתם לכזו אימפריה, ואם הביטחון שלכם באותן עסקאות באמת גדול, תחכו בעצמכם ותמכרו דירות כמו יזמים רגילים.

"אנחנו עושים את זה יותר ויותר. אבל אנחנו מרגישים שיש לנו זכות להציע את זה למשקיעים והצפייה שלהם עצומה. אני חייב להציע את כל הסל לאלפי אנשים, שמאמינים בחברה ורוצים יכולת לבחור את המוצר שמתאים להם".

- איפה בסיכון-סיכוי אתה שם את הענף המלונאות?

 "אנחנו גאים מאוד במנוע צמיחה הזה. חברת האם יכולה לספק לחברה המלונאית אלף חדרים רק בנכסים קיימים. הכלי הזה, שבוער בכל העולם ולא רק פה, מאפשר לנו לעשות משהו מאוד יפה. ככל שהעולם גלובלי יותר, עשיר יותר, פתוח יותר, אנשים רוצים לצבור חוויות גם במקום נכסים. והנה, אנחנו מציעים גם את זה. ואני מבטיח שהציבור יראה דברים אחרים ברשת שלא תהיה רק ארצית".

- מלון זה המון תפעול. לא דירה שבנית ומכרת.

"אנחנו עסוקים עכשיו בחוויה של המלון ואיזה מוזיקה תקבל את פניו, מה שלא עשינו עד היום, אבל אנחנו באירוח כבר שנים, בכל בניין שיש לנו, והתקדמנו צעד אחד קדימה למלונאות. חוויה היא משהו שאנשים מוכנים לשלם עליה כסף, ואירוח לא נגמר בזה שנכנסת לחדר. חוץ מרום-סרוויס אפשר להציע למשל גם סיטי-סרוויס".

"אנחנו באירוח כבר שנים, בכל בניין שיש לנו, והתקדמנו צעד אחד קדימה למלונאות. חוויה היא משהו שאנשים מוכנים לשלם עליה כסף, ואירוח לא נגמר בזה שנכנסת לחדר. חוץ מרום-סרוויס אפשר להציע למשל גם סיטי-סרוויס"

- ואתם מוכרים דירות לישראלים בחו"ל. עכשיו זה בלונדון. זה לא סיכון שישראלים לא צריכים לקחת?

"אני מתחיל בזה שאנחנו רואים היום נהירה למקומות בכל רחבי הגלובוס, עם תשואות חלומיות שהסיכוי לקבל אותן קטן מהסיכון לקבל אותן. לנו יש אסטרטגיה – עיר בינלאומית בלבד. בטיימינג הנכון – ומשבר הברקזיט זו ההזדמנות הכי גדולה שהיתה בלונדון בעשורים האחרונים. ושלישית – לזהות ולקנות את הדבר הבא. מצאנו בניין שיהיה מוכן בעוד שנתיים, עם תב"ע הכי מרשימה מסביב, וליד איצטדיון וומבלי, הגדול ביותר באירופה. כל ההופעות הכי גדולות מתחילות שם את הסיבוב העולמי. ובנוסף, מוכרים דירות קטנטנות, שנותנות את התשואה הכי גבוהה בעולם. ועם רכבת מתחת הבניין, עם קו לאוקספורד בלי להחליף רכבת".

- ועדיין אתה מוכר את הדירות הללו לישראלים.

"עם תשואה שאנחנו חושבים שתהיה כפולה מול דירה בישראל. ובנוסף, כל מה שאמרתי זה רק 50% מהעסק, והשאר זה הניהול של העסק. הקונים שלנו רואים שאנחנו יודעים לעשות את זה".

האירוע המקצועי של הענף חוזר – פסגת ההתחדשות העירונית 2020, עם הרצאות מקצועיות והשקת מדד ההתחדשות העירונית הרביעי! שריינו כבר עכשיו מקום באירוע הגדול של הענף, ב-26 במרץ:
https://pisga2020.nadlancenter.co.il/?utm_source=%3FLink%3D1005

   

קורסים ואירועים קרובים


מכללת מרכז הנדל"ן - ב.ס.ר 1 קומה 23, רחוב בן גוריון 2 רמת גן
תאריך:
24.03.2020

דיויד אינטרקונטיננטל, תל אביב-יפו
תאריך:
26.03.2020

ואל טורנס, צרפת
תאריך:
14.03.2019

נדל"ניוזלטר

מעוניינים לקבל עדכונים שוטפים על כל מה שחם בעולם הנדל"ן?

הכתבות הנצפות ביותר