Error message

  • Notice: Undefined variable: delimiter in rp_breadcrumbs_breadcrumb() (line 440 of /var/www/html/sites/all/modules/custom/rp_breadcrumbs/rp_breadcrumbs.module).
  • Notice: Undefined variable: delimiter in rp_breadcrumbs_breadcrumb() (line 440 of /var/www/html/sites/all/modules/custom/rp_breadcrumbs/rp_breadcrumbs.module).

You are here

חדשות הנדל"ן: אושרה תוכנית גט"י בי-ם; 2.45 מיליון שקל על דירה בטבריה

התוכנית להקמת 2 מגדלי משרדים במלחה אושרה להפקדה • הדירה בטבריה – בת 5 חדרים ובשטח של 190 מ"ר • וארגון הקבלנים בדרום מכריז מלחמה נגד הקבלנים הלא רשומים


ארי יקותיאל, כתב ועורך תוכן, מרכז הנדל"ן
- כתב ועורך תוכן, מרכז הנדל"ן
29.11.19

הדמיית תוכנית גט"י מלחה בירושלים
יסקי-מור-סיון-אדריכלים ומתכנני ערים
הדמיית תוכנית גט"י מלחה בירושלים

• עיריית ירושלים אישרה השבוע את תוכנית גט"י במלחה – תוכנית בשטח של 18 דונם בחלקו המזרחי של הגן הטכנולוגי בעיר, המציעה הקמה של 2 מגדלי מגורים בני 30 קומות עבור תעשיות עתירות ידע, מעל מסד מסחרי. התוכנית תכלול גם יצירת מעבר ציבורי בין רחוב אגודת ספורט מכבי מצפון, לרחוב יצחק מודעי מדרום. הוועדה המקומית לתכנון ובנייה אישרה להפקיד את התוכנית בוועדה המחוזית.

• ארגון הקבלנים והבונים באר שבע והנגב כינס השבוע "שולחן עגול", בהשתתפות בכירים בענף הבנייה, בעיריית באר שבע, ברשות המיסים ובאגף רשם הקבלנים, כדי לבחון אמצעי טיפול בתופעה העבריינית של קבלנים לא רשומים. אלי אביסרור, יו"ר ארגון קבלני הנגב: "הקבלנים המתחזים מסכנים את בטיחות עובדיהם, אינם עומדים בכללי התכנון והבנייה ופוגעים במוניטין ענף הבנייה. לא ניתן יד לעבריינות הזו"; "לצערי, התופעה של קבלנות לא רשומה הולכת ומתרחבת, ופוגעת באופן עקיף וישיר בקבלנים הרשומים. ארגון הקבלנים בבאר שבע יילחם נגד התופעה בכל כוחו". צביקה ליבנה, מנכ"ל הארגון, הוסיף: "אנחנו קוראים לכל הקבלנים שאינם רשומים לבוא ולהירשם כחוק. נסייע להם ככל הניתן. מי שלא יעשה כך, כל רשויות החוק יפעלו נגדו".

• חברת פרשקובסקי הודיעה לאחרונה כי התקשרה בהסכם לרכישת קרקע בשטח 50 אלף מ"ר ברחובות, תמורת 87.5 מיליון שקל. החברה מוסרת כי המקרקעין נמצאים בסמיכות לעתודות קרקע אחרות שרכשה החברה בעבר, אך נכון למועד חתימת ההסכם הייעוד הנוכחי שלהם אינו מאפשר ניצולם לצורכי בנייה. בכוונת החברה לפעול לשינוי ייעוד התב"ע החלה על המקרקעין, ולקבלת היתר בנייה.

• חברת סאמיט אחזקות נדל"ן הודיעה השבוע כי חברה בת שלה, שנמצאת בבעלותה המלאה, רכשה 18% מהון המניות המונפק של חברת סאמיט גרמניה (Summit Properties Limited), תמורת 133 מיליון יורו. בהתאם לכך, תחזיק סאמיט אחזקות ב-69.8% מסאמיט גרמניה. החברה, של איש העסקים זוהר לוי, פועלת בתחום הנדל"ן המניב בישראל ובגרמניה.

• חברת דה לסר עדכנה לאחרונה כי דירקטוריון החברה החליט השבוע להאריך את מועד הסמכת אברהם דה לסר, בעל החברה, כיו"ר הדירקטוריון ונשיא החברה בשנה נוספת. בהתאם לכך ימשיך לכהן לסר בתפקיד עד ל-12.5.2020, או עד למינוי יו"ר דירקטוריון במקומו. חברת דה לסר היא חברה הפועלת בתחום הנדל"ן המניב בארה"ב בעיקר – אך מנפיקה אג"ח בבורסה בתל אביב משנת 2008.

• קבוצת מור מדווחת כי הוועדה המקומית לתכנון ובנייה מודיעין קיבלה את החלטותיה בעניין שני מתחמי המגורים שבהם זכתה החברה בשכונת מורשת בעיר – החלטות שיאפשרו לחברה להתחיל בשיווק הדירות. מדובר בשני מתחמים שבהם זכתה החברה במסגרת תוכנית מחיר למשתכן, ושעבורם התקבלו כבר היתרי חפירה ודיפון, בתחילת אוקטובר. המתחמים כוללים 242 יחידות דיור, מתוכן 169 דירות במחיר למשתכן, ועוד 3,250 מ"ר שטחי מסחר. היקף ההכנסות הצפוי מפרויקט זה הוא יותר מ-340 מיליון שקל.

• קבוצת אלמוג מדווחת כי השבוע החלה באופן רשמי בנייתו של פרויקט "אלמוג כרמל מערב", פרויקט ההתחדשות העירונית שנחשב לגדול בעיר מסוגו. ביום שלישי האחרון החלו בקידוח הכלונסאות במגרש ליסודות החניון התת-קרקעי, שכלול 5 קומות תת-קרקעיות. עליו ייבנה פרויקט מגדלי המגורים – 3 מגדלים בני 31-28 קומות שיכללו 437 יחידות דיור, במקום 74 יחידות דיור קטנות שניצבו במתחם קודם לכן. הפרויקט ישתרע על פני 16 דונם.

• עוד מדווחת קבוצת אלמוג כי התקבל היתר בנייה למגדל השני בפרויקט ALMOG YAVNE שהיא מקימה סמוך לכניסה הצפון-מזרחית ליבנה. מדובר בקומפלקס מגדלים ביבנה הישנה, שיכלול 5 מגדלי מגורים. בחברה מדווחים כי עבודות החפירה, הדיפון והבנייה במתחם ממשיכות להתקדם בקצב יפה.

• הנדל"ן בצפון מתעורר? חברת פידמונט אנטרפרייזס מדווחת כי מכרה לאחרונה דירת קרקע בת 5 חדרים בשכונת מיכאלנג'לו בעיר תמורת 2.45 מיליון שקל. מדובר בדירה חדשה בת 2 מפלסים, בשטח כולל של 190 מ"ר, המציעה גם גינה של 120 מ"ר, מעלית פרטית והכנה לבריכה. בחברה מציינים כי מדובר בעסקת מכירה "על הנייר", וטוענים כי מדובר במחיר הגבוה ביותר ששולם על דירה מקבלן בטבריה בשלוש השנים האחרונות. המחיר משקף כמעט 13,000 שקל למ"ר.

• חברת גיא ודורון לוי הודיעה השבוע על הקדמת האכלוס בשכונת אפקה שבקריית ביאליק: 160 רוכשים במגרש 12, אשר אמורים לקבל את דירתם במאי 2020, יקבלו אותה כבר בדצמבר הקרוב - חצי שנה לפני המועד, זאת נוסף על 270 רוכשים במגרש 18 ויקבלו את דירתם בפברואר במקום במאי. אפקה היא שכונה חדשה בעיר, שתכלול כ-4,500 יחידות דיור, לצד שדרה מרכזית, מבני ציבור, תרבות, בילוי ומסחר, גנים ובתי ספר, אצטדיון, שטחים ירוקים ובהם מתקני פנאי ושבילי אופניים ועוד.

• חברת פרי נדל"ן הודיעה כי השלימה לאחרונה מסירת 120 דירות ברובע יזרעאל בעפולה, בפרויקט "פרי בעמק". מדובר על 120 דירות ב-4 בניינים, ברובע החדש של בירת העמק – שיכלול בסופן של העבודות 4,700 יחידות דיור.

לחדשות נדל"ן, עדכונים יומיומיים, דעות וניתוחים, הורידו את אפליקציית מרכז הנדל"ן
אנשי נדל"ן, בואו לשמוע ולהשמיע את דעתכם. הצטרפו לקבוצת הפייסבוק רק נדל"ניסטים ותיחשפו לתכנים בלעדיים לתעשייהקורסים ואירועים קרובים


משרדי מרכז הנדל"ן, מגדל ב.ס.ר 1, בן גוריון 2 רמת גן
תאריך:
01.01.2020

אולם האירועים "שבע" בתל אביב
תאריך:
31.12.2019

מגדל ב.ס.ר 1, בן גוריון 2, משרדי מרכז הנדל"ן
תאריך:
19.12.2019

נדל"ניוזלטר

מעוניינים לקבל עדכונים שוטפים על כל מה שחם בעולם הנדל"ן?

הכתבות הנצפות ביותר